Kadınlar Günü Hediye Önerileri

Dünya Kadınlar Günü 8 Mart 1857 tarihinde  New York kentinde işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi.  Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın International Women’s Day – Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

Türkiye’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandı.1984 yılı itibariyle ülkemizde daha yaygınlaştı.

Özellikle Kurumlar ve Kurumsal firmalar çalışan Kadınlara bu günde özel hediyeler verilip  özel etkinlikler düzenlemektedirler.

Dünya Kadınlar Günü Ne Alsam

8 Mart dünya kadınlar gününde ne alsam diye düşünüyorsanız size tavsiyemiz kesinlikle Kişiye özel hediyeleri tavsiye ederiz.Özellikle kadınlar kendilerini özel hissetmek isterler bunun için kişiye özel çikolata,kişiye özel hediyelikleri düşünübilirsiniz.

Dünya Kadınlar Günü Mesajları,

cep telefonu mesajı veya whatsapp mesajı olarak gönderebileceğiniz mesajlardan sizlere birkaç örnek ;

*8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

*Dünya en değerli varlıkları Kadınlarımız Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

*8 Mart Dünya kadınlar günü mutluluk Huzur ve Sağlık getirmesi dileğiyle .

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *